THERE IS NOTHING BETTER THAN WHITE

 Zdravím priatelia!

Tak ako som vám sľúbila v predchádzajúcom príspevku, dnes vás pozvem do nášho vynoveného bytíku. Zmenila sa síce len farba stien, no rozdiel je obrovský. Biela vniesla do nášho bytíku oveľa viac svetla a čistoty. No konečne som si mohla dovoliť kúpiť vytúžené šedé obliečky na vankúše a zmeniť tak donedávna používanú paletu farieb, ktorá sa mi zdala príliš sladká na to, že sa o byt delím i s mojou polovičkou. Biela na stenách mi dala možnosť rázne ubrať z ružových tónov a zaviesť viac odtieňov šedej, modrej a bielej, ktoré ružovou len decentne dopĺňam.

Týmto chcem vyvrátiť i presvedčenie mnohých ľudí o tom, že Shabby Chic je len ružový presladený gýč plný ružičiek, čipiek a volánikov a pre bežný život absolútne nepoužiteľný. Pre mňa Shabby Chic predstavuje jednoduchosť a čistotu. Z môjho domova robí príjemné miesto, kde sa cítim pohodlne, pokojne a kam sa vždy rada vraciam.

Dokonca samotná Rachel Ashwell čím ďalej tým viac uprednostňuje neutrálnu paletu farieb s kombináciou prírodného dreva a jemným nádychom modernej jednoduchosti. Všetko ale dokonale vyvažuje kvetinovými motívmi a čerstvými kvetmi...

Hello my friends!

As I promised in my last post, today I want to invite you to our renewed home. We changed just a color of walls, but it´s a big difference. The white brought brightness and purity. Finaly I could to buy new gray pillows and change used color palette, which was too sweet for the living with my man. The white on the walls gave me an opportunity to reduce the shades of pink and use more shades of gray, blue and white.

A many people think, that Shabby Chic style is only a sweet pink kitsch full of roses, laces and ruffles and completely unusable for everyday life. Shabby Chic style for me is simplicity, comfort and purity. It makes from my home lovely place, where I feel comfortable, calmly and where I love to return.

Konečne prišiel i čas, kedy kvitne šípová ruža...

The time when my cottage rose is blooming is finally here... Such a perfect color!

 Kalendár od Rachel Ashwell sa vrátil späť na svoje pôvodné miesto a oživil tak prázdny kút.
  
The RASCC calendar is returned back to his spot, makes the empty corner prettier.

Radosť mi robia i nové mištičky a stuha, ktoré mi prišli poštou od skvelej Rachel Pallas alias Shabby For Me.

I got these beautiful vintage dishes and pale blue ribbon from Rachel "Shabby For Me" Pallas :-)

Keď som si kupovala tieto marocké pohárik z RASCC, predstavovala som si ich presne s týmito ružami. Konečne som svoju predstavu mohla zrealizovať :-)

When I shopped these morroccan glasses from RASCC, I saw them in my mind with these roses. Finaly I could to realize it!


Ďakujem za návštevu a komentáre :-)
Prajem vám krásny i keď smutný záver týždňa, snáď sa už čoskoro dočkáme riadneho jarného počasia.

Thank you for visiting and comments!
Wish a lovely end of the week and enjoy the weekend!

Michaela

Obľúbené príspevky z tohto blogu

FOTENIE: VERONIKA, IMER A ICH MALÁ RADOSŤ

AHOJ, TOTO JE OREO!

POSTUPY A PREMENY: TAKTO PATINUJEM JA