Z NÁŠHO SŤAHOVACIEHO DENNÍČKA: NÁŠ MALÝ VIANOČNÝ ZÁZRAK

Posledných pár dní nám dalo riadne zabrať. Znie to ešte stále neuveriteľne, ale počas uplynulého víkendu sa nám podarilo dokončiť naše hniezdočko. Z tohto nášho úspechu, sme stále nadšení, čo je ale horšie, od nášho oficiálneho opustenia bytu nás delia ešte tri mesiace. To je ako večnosť. Počas decembra sme dokonca tak veľmi pracovne vyťažení, že sa z nášho bratislavského bytu sotva dostaneme navštíviť náš domček. A to máme ešte toľko práce! Veď idú Vianoce...

Ku šťastiu nám chýba ešte plánovaný živý stromček, konečne nám priestor dovolí po štyroch rokoch stromček väčší než 90 centimetrov. Chýba nám riadna výzdoba, i keď čo-to som už povyťahovať stihla. Pre niekoho možno síce skoro, ale keďže tam netrávime toľko času, chcem si tú atmosféru vychutnať.

No, aby som vás zbytočne neotravovala množstvom slov, nech sa páči, pozývam vás na malý "okuk" nášho domčeka.
Keďže ja šikulka som si pred dvoma rokmi rozbila starý špic, ktorý som si ulovila na blšáku, musela som si zabezpečiť, síce novú, ale nemenej krásnu plechovú hviezdu z Ma Maison.
Náš stavby vedúci a kontrola kvality - Charlie.


Kto pozná vie, že Yankee Candle dokáže so svojimi vôňami vyčarovať tú správnu atmosféru a s mnohými sa mi už dnes vybavuje aj veľa zážitkov.


O tom ako sme vyberali náš "nechcený" gauč som vám porozprávala TU. Bol to skutočne zážitok a tento príbeh nás bude baviť ešte dlho. Ale je skvelý. Presne taký aký som chcela - len sa do neho usadiť, vychutnať pohár vínka (a hlavne nerozliať!), pritúliť si vrniaceho Charlieho a užívať si rodinnú pohodu.


Malý náhľad do našej kuchyne. Tá ešte hotová nie je a to je teda tiež zaujímavá story, ktorá mám pocit, že nebude mať konca, vďaka "čestnému" stolárovi. Určite vám niekedy porozprávam...Moje "shabby" gule, inšpirované originálom Rachel Ashwell, ktoré som si vyrobila pred druhými Vianocami strávenými v našom bytíku. Tento rok som sa chystala na niečo podobné, ale či to stíham? Vôbec netuším. Tvorenie ide poslednou dobou akosi mimo mňa :-( Tento rok bude asi mojím najväčším kreatívnym úspechom zabalenie samotných darčekov.V domčeku nás čaká ešte nejaké to dolaďovanie detailov, ako napríklad výber nočných stolíkov, lišty do spálne a to nehovorím ešte o vonkajšej časti. Čaká nás zmena fasády, pokladanie dlažby a skrášľovanie samotnej záhradky. Ale nateraz sme si dali stopku. Je na čase začať si vychutnávať blížiace sa sviatky a pokračovať budeme až po kompletnom nasťahovaní.


Na záver by som sa s vami ešte rada podelila o moju malú radosť. Pred rokom som mala tú česť, byť súčasťou tak krásnej veci, ako bol krst CD Vianočné duetá Roba Opatovského a tiež absolvovať s ním dva koncerty z vianočného turné s Máriou Čírovou, kde sme im zabezpečovali vianočnú výzdobu. Tento rok si opäť zopakujeme na koncerte v Istropolise a čo ma najviac teší, že môžem opäť zažiť tú kúzelnú atmosféru z ich vystúpenia a byť aspoň máličko jeho súčasťou.

Ďakujem veľmi pekne, že ste si našli čas a zavítali na môj blog. Stále sa len prebúdza zo svojho dlhého spánku a som vďačná za každú vašu návštevu či milé slovo. 

Tiež ďakujem za prizvanie k blogovej spolupráci mojej milej Alexandre z blogu Prairie Charm, ktorá vás aktuálne očarí svojím príspevkom A určite neprehliadnite ani blog Andrejky Reve de Vivre a jej príspevokErikin blog Parížankou na víkend, kde vás čakajúDankin blog Našla som svoj domov a jej príspevokA tiež určite navštívte aj Adrianin blog 50Arches, kde nájdete príspevok