DREAMING ABOUT BEAUTIFUL GARDENAhojte milí čitatelia, tak ako pokračuje Vaše leto? 

Tento rok mal by u mňa jedným z prelomových v záhradníčení, keďže sme sa po štyroch rokoch konečne vrátili z bratislavského bytu späť do domu. Nasadili sme mnoho krásny kvetov, popínavých ruží a viete čo? Toto leto bola jedna katastrofa. Väčšina "úrody" bola zničená hlodavcami a krtkami. Či príliš suchým a horúcim počasím. Moja nádherná záhrada sa premenila na pustošinu a dúfam, že ochladenie jej prinesie nový nádych a ja sa ešte dočkám zopár kvetov. Jediné, čo ma teší, je bohatá úroda tekvíc, ktoré si veselo rastú v záhrade a potešia ma počas jesennej výzdoby.

Aspoň, že mám fotky ešte z obdobia, kedy som sa dychtivo tešila z každého nového kvietku.
Ruža Abraham Darby, ktorú máme zasadenú už pomaly šesť či sedem rokov a každý rok nás obdaruje bohatými súkvetiami. Vedľa nej je nová nasadená hortenzia, ktorá žiaľ po prvom kvitnutí už ďalšie kvietky neukázala a jej kolegyňa vďaka neustálemu podrývaniu krtkom, to nakoniec vzdala úplne.

Bledé ruže sú z kolekcie Parfuma, ktoré sa vyznačujú nezvyčajnou vôňou. A sú naozaj úžasné. Tento rok sa krásne rozrástli a zakorenili, takže pevne verím, že budúcu sezónu budú obsypané množstvom nádherných kvetov. 


Občas z papuľky našej Princeznej som zachraňovala napríklad i takéto "tvory" :)))Naša jarná klasika. Ešte jeden zo starých druhov ruží, ktoré už dnes nerastú len tak. Je to šípová ruža, ktorá kvitne asi dva-tri týždne spolu s jazmínom a spolu prevoňajú celý dvor.
Tak, dúfam, že vás dnešná nálož krás z našej záhrady neunudila a dúfam, že vaše kvietky sa majú dobre a krásne rastú, a nespustošilo ich leto tak ako u nás na  "juhu".

Majte krásny víkend!

Obľúbené príspevky z tohto blogu

FOTENIE: VERONIKA, IMER A ICH MALÁ RADOSŤ

AHOJ, TOTO JE OREO!

POSTUPY A PREMENY: TAKTO PATINUJEM JA