VYTVORTE SI JEDNODUCHÚ ZÁHRADNÚ DEKORÁCIU


Síce už menej aktuálna téma, ale u koho to ešte kvitne, to využije. U mňa v záhrade to ešte žije a tak som to využila. Túto ozdobu som využila už počas svojej letnej narodeninovej oslavy, no akosi som ju nestihla nafotiť.

Je to krásny a efektný spôsob ako oživiť nudný priestor  v záhrade či na terase a vytvoriť si krásnu romantickú amosféru. Síce, už veľa tých romantických večerov na terase nám asi nehrozí, nakoľko sa s nami teplé počasie definitívne lúči, ale veď sa o pár (dlhých) mesiacov opäť vráti.

Toto je ale jedná z dekorácií, ktorá nemusí byť využitá len pri neformálnych príležitostiach. Môže vám doplniť i svadobnú výzdobu či rodinnú oslavu.

Jediné, čo budete potrebovať je:
Stará smaltová vanička alebo plechové vedro
Čerstvé kvety
Plávajúce sviečky
A samozrejme, vodu.


Postup vám nebudem nijako zvlášť rozpisovať, proste naplníme vaničku či vedro vodou, nastriháme si kvety, jedného či viacerých druhov, skrátime stonky, položíme na hladinu a medzi ne vložíme plávajúce sviečky. HOTOVO !


Mne sa tých kvietkov podarilo nazbierať ešte dosť. Babie leto kvietkom prospelo a po horúcom lete opäť ožili. Neviem ako to je v tých vašich záhradkách, no ja mám pocit, že tu na juhu je to posledné roky počas leta akési "mŕtve". Kvietky z tých obrovských horúčav nekvitnú, ničí ich kopa škodcov, či už lezúcich, lietajúcich alebo zemou sa predierajúcich.
Ak nemáte vaničku, môžete použiť staré plechové vedro (alebo nové teda):


Obľúbené príspevky z tohto blogu

FOTENIE: VERONIKA, IMER A ICH MALÁ RADOSŤ

AHOJ, TOTO JE OREO!

POSTUPY A PREMENY: TAKTO PATINUJEM JA