O SÓJOVÝCH SVIEČKACH "DOM 30TICH RUŽÍ"

Prečo práve sviečky?
Nikdy som sa netajila tým, že som sviečkoholik. Vlastne všetci doma sme. Milujeme sviečky, ich vône a atmosféru, ktorú vytvárajú. S jednotlivými vôňami sa spájajú mnohé krásne spomienky. Ich tancujúci hrejivý plamienok dokáže aj z tej najobyčajnejšej chvíle urobiť tú najvýnimočnejšiu. Rokmi som zisťovala, že nie je sviečka ako sviečka a čoraz viac som začala vyhľadávať tú skutočnú kvalitu. A jedného dňa som si povedala, prečo si ich nezačať vyrábať? 

Prečo sójové sviečky?
Moje (naše) sviečky sú vyrábané z kvalitného sójového vosku (EcoSoya, Golden Wax). Sójový vosk je ekologickou alternatívou k parafínovému vosku, ktorý nájdete v lacných sviečkach. Vyznačujú sa svojím zdravším a netoxickým horením. Jeho ďalšie veľké plus je to, že doba jeho horenia je oveľa dlhšia, preto sa zo sviečok môžete vytešovať oveľa dlhší čas. Vosk sa výraba zo sójových bôbov a je tak 100% rastlinného pôvodu bez živočíšnych zložiek. Netestuje sa na zvieratkách a je ľahko čistiteľný teplou vodou a mydlom (v prípade, že by sa vám stala nejaká tá nehoda). Sójový vosk sa stáva čoraz populárnejšou zložkou pri výrobe sviečok a čím ďalej, tým sú aj vyhľadávanejšie práve vami - našimi zákazníkmi.

Každá sviečka prechádza mojimi rukami - od odlievania vosku, po lepenie či viazanie etikiet, ktoré tlačím na hnedý papier. Ku každej sviečke je priložená aj informácia o výrobcovi s kontaktom, zložením a všetkými dôležitými upozorneniami.
Akého pôvodu sú naše vône?
Pri výrobe používam kvalitné parfumované oleje na syntetickej báze špeciálne určené na výrobu sviečok a kozmetiky, ale aj domácej drogérie, ktoré objednávam z Anglicka od firmy špecializujúcej sa na výrobu esenciálnych a parfumovaných olejov. Parfumované oleje NIE SÚ esenciálne (prírodné oleje). Nie sú ale ani testované na zvieratkách, tiež neobsahujú živočíšne zložky. Sú ekologické a krásne voňavé. Sú certifikované, majú napríklad certifikát IFRA a spĺňajú tak najprísnejšie normy EÚ. Naša značka sa nerozhodla ísť aromaterapeutickou cestou, preto naším hlavným cieľom je prevoňať vaše domovy originálnymi a nevšednými vôňami, ktoré bežne nenájdete :-)
Vedeli ste, že vyrábame aj sójové vosky?
Sójové vosky vyrábame výlučne na objednávku vo všetkých dostupných vôňach. Sú vhodné pre každého, kto šetrí odpadom. Dodávame ich v jutových vrecúškach, ktoré môžete znova použiť. Ak nemáme aktuálne skladom jutové vreckúška, nahrádzame ich znovuzatvárateľnými papierovými obalmi.

Recyklujeme.
Okrem našich stálic spomedzi sklíčok, používame aj recy sklá - sviečky odlievame do sklíčok od zaváranín a najnovšie, aj do plechovičiek, ktoré by inak putovali do koša. 
Ak máte ďalšie otázky k mojej (našej) práci, budem rada, keď sa na mňa obrátite prostredníctvom správy :-)
Michaela z Domu 30tich Ruží