NA NÁVŠTEVE V DOME 30TICH RUŽÍ

(článok vznikol v spolupráci s FAVI.SK a BELLAROSE.SK)

Čo by ste povedali na takú menšiu návštevu Domu 30tich Ruží? Teda, aspoň takto cez obrazovku. Vynikajúco sa nám býva už vyše roka a za ten čas sa nám podarilo splniť mnoho z našich predstáv a snov. 

Teda, hlavne z tých mojich.

Som veľmi rada, že mám okolo seba skvelú rodinu, ktorá mi pomáha zrealizovať moje nápady, spoločne prichádzame na nové, vzájomne si ich vylepšujeme a potom sa spolu tešíme.

Náš dom si za posledné roky prešiel mnohými zmenami. Prvým štýlom, ktorý ma inšpiroval bol vidiecky štýl, ktorý časom prerástol do populárneho štýlu Shabby Chic, ktorý sa postupne pretransformoval do modernejšieho poňatia štýlu Farmhouse.  Štýl Farmhouse ma oslovil pre svoje spojenie surového rustikálneho a vidieckeho štýlu. Stále využíva i poklady našich babičiek a rovnako sa s ním výborne kombinujú aj nové doplnky, ktorých je už dnes na trhu neúrekom.

A ako teda bývame dnes?

Od začiatku bývania bolo mojou najťažšou úlohou zariadenie chodby. Dlhá, úzka miestnosť, ktorá vedie do všetkých izieb. Vybrať ten správny nábytok či doplnky, nebolo jednoduché. Za ten rok mala množstvo podôb, ale nakoniec sme sa dopracovali k tomu, čo mám najradšej. Urob si sám (sama).

Keďže výroba jednoduchého nábytku je pre mňa jednou z obľúbených foriem tvorenia, neobišlo to ani našu chodbu. Na mieru sme teda vyrobili drevený regál s rustikálnou úpravou. S doplnkami to už išlo jednoducho. Ak niečo hľadám, ako prvé navštevujem vyhľadávací portál FAVI.SK, kde je pre mňa veľmi potešujúcou funkciou výhľadávanie podľa štýlov bývania. Mojou aktuálne veľmi obľúbenou kategóriou sú plechové ceduľky, ktoré mám v pláne si postupne doplniť :-) Ak sa chcete inšpirovať aj vy, nájdete ich TU.


Okrem drevenej konzoly sme naposledy dokončili jeden ešte väčší projekt - nové dvere na kúpeľňu a toaletu, ktoré sú inšpirované "stodolovými dverami", ktoré často vídate v domovoch zavesené na rustikálnej koľajnici. Nám to ale priestor neumožnil, no vďaka krásnym pántom so zašlou úpravou vyzerajú skvele aj v tejto podobe. Biela farba bola jasná voľba pre svoju univerzálnosť a kombinovateľnosť s inými.


Bez úprav neobišla ani obývačka, kde sme zachovali trend ručnej práce, kombinovanej s doplnkami z blších trhov a tými novými. Koberec, ktorý som zháňala už skutočne dlho som ešte na jeseň objavila na FAVI.SK, jeho obrovskou výhodou je to, že je prateľný, čo je pre niekoho s piatimi mačičkami dôležitým kritériom pri vyberaní textilných doplnkov.


 Čoraz samozrejšou sa pre mňa stáva kombinácia prírodného dreva, bielej a béžovej, ktorá snáď nikdy nevyjde z módy a priestoru dodáva dostatok svetla i útulnosti. Jar a leto sú u mňa mimoriadne obľúbeným ročným obdobím práve kvôli čerstvým kvetom, ktoré urobia z každého fádneho miesta niečo romantické a kúzelné.


Rovnaký farebný i handmade trend vládne aj v našej spálni. Béžová je pre mňa neuveriteľne príjemným stlmením bielej. V lete som totižto mala pocit, že tej bielej je tam priveľa a chýbal mi nejaký element, ktorý by z nej ukrojil. 


Najnovším prírastkom sú teda závesy, ktoré dodali izbe na útulnosti a garzníža, ktorá vznikla spojením klasickej koľajničky a drevenej dosky s výraznou patinou, aby som dostala trošku Farmhouse štýlu aj do našej spálne.


Ak by ste sa ma radi spýtali na moje tipy na nákup, isto ste si všimli, že mojou najobľúbenejšou dekoráciou sú sviečky. Sú všade a hneď niekoľko. Mojím favoritom sú sviečky od DW Home, ktoré nájdete na BELLAROSE.SK. Ich jemné a nevtieravé vône sú veľmi príjemné, a preto mám vždy jednu na nočnom stolíku. Navyše ich krásne dizajnové poharíky môžete po vypálení využiť ako kvetináčik či vázičku. 

To čo by ale pre nás malo robiť domov domovom, nie sú len krásne dekorácie. Je to rodina. Naši milovaní a pre fanúšikov chlpáčov, aj tieto roztomilé stvorenia, ktoré často poslúžia tiež ako výborná dekorácia:Inšpirujte sa bývaním v Dome 30tich Ruží s doplnkami od BELLAROSE.SK: