O MNE

Zdravím všetkých svojich čitateľov!

Je to nejaký ten rok, čo ma uchvátil najskôr vintage štýl a neskôr Shabby Chic. Mnohí z vás si na mňa pamätajú aj po štvorročnej odmlke, iní ma spoznali ten teraz. Takže kto som?

Moje meno je Michaela. Celý život som vyrastala v takom tom typickom dedinskom dome, s veľkou záhradou, množstvom zvierat a vždy ma fascinovali staré veci. Nikdy som im neprikladala veľký význam, až kým som zhruba v roku 2012 neobjavila kúzlo servítkovania a dávaniu starému nábytku druhú šancu.


Tiež som v našich končinách preslávila vintage etikety, o ktorých si môžete prečítať TU.

Časom sa ale moje záujmy závratne zmenili, kým som nespoznala Rachel Ashwell, autorku novodobého Shabby Chic štýlu, ktorý je zatiaľ populárnejší v zahraničí a u nás ešte menej známy v tej podobe, v ako ho poznám ja. 

Žiaľ, v roku 2014 ma život nasmeroval do nášho hlavného mesta, kde som žila v malej garzónke a moje možnosti realizovať sa, klesli ku dnu.

Po takmer štyroch rokoch sme sa s mojím snúbencom rozhodli zanechať hektický život v Bratislave, kde som pôsobila ako vedúca predajne so zdravou výživou, a vrátiť sa do môjho rodného domu, ktorý sme postupne začali prerábať. Čaká nás ešte množstvo práce, ale my to dokážeme a raz si v kľude sadneme na terasu s pohárom vínka a povieme si "Hotovo".

Čiže od konca roku 2017 znova pôsobím na scéne. Venujem sa foteniu nášho domčeka, pre vašu inšpiráciu, pretože náš domov považujem za výnimočný.


Skĺbilo sa v ňom nové so starým, nábytok, ktorý prešiel našimi rukami a teda náš domov je tvorený srdcom, krásnymi vôňami (keďže som sviečkoholik) a každého návštevníka privíta s láskou.

Aj keď náš interiér už pôsobí hotovým dojmom, máme tu kopec práce a stále hľadáme to "pravé".

Okrem nás tu stretnete občas nejakú mačičku, z našich štyroch, pokiaľ sa práve nepoflakujú v našej záhrade alebo spokojne neodfukujú na povale.

Na blogu sa ale nedočítate len o bývaní. Pribudli dve nové sekcie a to "Premeny a postupy" a "Z denníka nevesty". Neustále pracujem na sebe a zdokonaľovaní svojich zručností.

Pokiaľ máte nejaké pripomienky, návrhy alebo otázky, kľudne sa mi ozvite.

Takže vás vítam na mojom blogu, dúfam, že sa vám u nás na takejto virtuálne návšteve páči a radi sa sem budete vracať. Mám totižto pre vás prichystaných množstvo noviniek, ktoré vám žiaľ prezradiť nemôžem, ale veľmi sa na teším.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za Váš milý komentár! / Thank you for all your kind comments!

01 09 10